Нюкасъл удари Съндърланд за първата си победа през сезона (Видео)

снимка: AP

Нюкасъл продължи доброто си представяне от началото на новия сезон и в ранния мач от съботната програма на втория кръг се наложи с 1:0 като гост на Съндърланд на „Стейдиъм ъф лайт". Единственото попадение реализира Райън Тейлър в 62-ата минута, с което донесе първия успех на „свраките" в новата кампания в Премиършип. Тимът, воден от Алън Пардю, не допусна гол във вратата си в дербито на Североизток и регистрира втори пореден двубой в шампионата със суха мрежа.

Така Съндърланд не успя да постигне втора победа в 14-тия си двубой с Нюкасъл и за 23-ти пореден път не запази мрежата си от попадение срещу този противник. Домакините също така завършиха мача с десетима души на терена, след като в 89-ата минута Фил Бардзли получи втори жълт картон и напусна преждевременно.

Голът на Райън Тейлър бе изработен лично от него с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Джонас.

Йонас Гутиерес и Стивън Тейлър се представиха на високо ниво за „свраките", докато в редиците на „черните котки" нападателите разочароваха - Асамоа Гиан рядко получаваше възможност да играе с топката и това се отрази на потентността на тима в предни позиции.

В крайна сметка заслужено, с оглед на ефективността си в атака, Нюкасъл спечели първата си победа в Премиършип за есенния полусезон.