Ливърпул се справи с 2:0 над Арсенал като гост (Видео)

Отборът Арсенал загуби дербито с тима на Ливърпул с 0:2 на своя стадион „Емирейтс" в среща от втория кръг на английската Висша лига. Двата тима стартираха с равенство в първенството и търсеха първата си победа.

Арсен Венгер заложи на Робин ван Перси, Андрей Аршавин и Тио Уолкът в предни позиции, подпомагани от Самир Насри. Кени Далглиш пък заложи на Дирк Кайт и Анди Керъл в атака.

Двубоят бе решен в последните 20 минути, когато „артилеристите" останаха с човек по-малко. След това Кени Далглип пусна в игра Мейрелеш и Суарес, които му се отблагодариха като изработиха и двата гола.

Първото по-серизоно положение доде в 20-та минута. Хосе Енрике от Ливърпул с перфектно центриране отляво сложи топката на главата Анди Керъл, но вратаря Счесни успя да избие трудно топката в корнер. Само три минути по-късно Дирк Кайт нахлу отляво в наказателното поле и подаде към Джордан Хендерсън, който би слабо във вратаря.

Младият футболист на Арсенал Фримпонг опита да изненада Пепе Рейна със страхотен удар от 25 метра, но испанският страж се справи. В 35-та минута Самир Насри след много добър самостоятелен пробив през центъра стигна до наказателното поле и стреля в аут. Малко след това и Даунинг пробва далечен удар за гостите. Дъждът започна да вали по-силно на почивката в Северен Лондон и това допълнително затрудни футболистите. Арсенал стартира по-добре мача, но постепенно гостите взеха инициативата и имаха своите шансове за гол.

Второто полувреме Ливърпул започна по-добре. Чарли Адам намери Мартин Кели в наказателното поле, но силният удар на Кели мина на сантиметри от страничната греда.

В 68-та минута Аршавин се освоби добре в наказателното поле и намери на перфектна позиция Робин ван Перси, но холандеца уцели Пепе Рейна и топката излезе в корнер. Две минути по-късно Фриммпонг фаулира Лукаш Лейва и получи втори жълт картон, и трябваше да напусне терена в своя дебют.

Мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш веднага пусна в игра Раул Мейрелеш и Луис Суарес на мястото на Кайт и Керъл, в търсене на промяна. Именно след комбинация между тях двамата падна и първият гол. Мейрелеш опита да намери Суарес в наказателното поле. Резервата Мигел успя да спре паса, но при опита да изчисти топката, тя рикошира в неговия съотборник Арън Рамзи и влезе във вратата на „артилеристите".

В 87-та минута Раул Мейрелеш можеше да реши мача в полза на „мърсисайдци". Португалецът бе изведен на добра позиция от Чарли Адам, но ударът му мина над вратата. Това се случи обаче в последната минута на двубоя. След добра контра атака Лукаш, Мейрелеш и Суарес разиграха перфектно топката в наказателното поле и уругвайският нападател се разписа за 2:0 на празна врата.

Така Арсенал има само една точка след втория кръг на Премиършип, докато Ливърпул вече е с актив от 4 пункта.