
Отборът на Нюкасъл беше предложен да бъде закупен от дубайския шейх Мохамед бин Рашид Ал Мактум. Собственикът на отбора Майк Ашли (на снимката) е поискал 480 милиона паунда, за да се раздели с тима.
Бизнесменът купи Нюкасъл за 133 милиона, а след това плати дълговете на клуба, които възлизаха на около 100 милиона. Ашли се скара с феновете на тима, след напускането на Кевин Кийгън и това доведе до опитите му да се раздели с отбора.
Шейх Мохамед бин Рашид Ал Мактум е един от най-богатите хора в света. Той се опита да купи Ливърпул през 2006 година, но не успя. Преди две седмици една от компаниите на Мактум купи Манчестър Сити.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ