Ню Йорк Никс спечели серията срещу Бостън

Кармело Антъни отбеляза 21 точки за отбора на Ню Йорк Никс, който почти загуби сериозен аванс срещу Бостън, но успя да спечели с 88:80 и с това да затвори плейофната серия от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) в шестия мач.

Айман Шъмпърт отбеляза 15 от своите 17 точки през второто полувреме, когато Селтикс съкратиха пасив от 26 пункта до едва четири. Кармело Антъни обаче вкара за 81:75 и след това се разписа от зоната за три точки, с което Никс спечелиха плейофна серия за първи път от 2000-та година насам. Ърл Смит също вкара тройка в края на мача и върна двуцифрената преднина за отбора от Ню Йорк, който поддържаше категорична разлика в по-голямата част от мача.

Джеф Грий отбеляза 21 точки за Селтикс, които се опитаха да станат първият отбор в историята на НБА, преодолял плейофен дефицит от три поредни загубени мача.

Кевин Дюран наниза 27 точки, а Кевин Мартин добави 25 за отбора на Оклахома Сити, който победи Хюстън със 103:94 в мач номер шест и се класира за следващата фаза на плейофите в трети пореден сезон. Хюстън пък пропусна възможността да стане едва третият отбор в НБА, който предизвиква седми плейофен мач след разлика от 0:3.

Джордж Хил и Дейвид Уест отбелязаха по 21 точки за отбора на Индиана, който удържа вихрен натиск на Атланта и спечели с 81:73, затваряйки серията между двата тима в шестия мач. Само 2:13 минути преди края разликата беше три точки, но опитите за обрат спряха до този момент.

Мемфис се класира за втори полуфинал в Западната конференция на НБА за последните три сезона, след като се наложи със 118:105 над Лос Анджелис Клипърс и спечели серията с 4:2 победи. Майк Конли и Зак Рандолф нанизаха по 23 точки за отбора от Мемфис, който спечели четири последователни мача.