Драма прати Рилецо срещу Лукойл в полуфиналите на НБЛ

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист се класира много трудно за полуфиналите на баскетболното първенство, след като стигна до успех със 73:66 над Ямбол в една от най-оспорваните двойки на четвъртфиналната фаза от плейофите.

След като двата отбора си размениха по една победа днес се стигна до решителния сблъсък в "Арена Самоков". Двубоят започна много нервно, като двата отбора отбелязаха общо 20 точки, а резултатът беше 9:11.

Втората част обаче се оказа решаваща в срещата, като домакините започнаха вихрено, а тройка на Бранко Миркович осигури аванс на Рилецо за първи път в мача - 16:14. Добрата игра на възпитаниците на Росен Барчовски продължи и в следващите минути, като те дръпнаха с 34:27, а разликата се запази до почивката - 37:30.

Смит почна с тройка, но Ямбол записа най-силната серия в мача от 10:0, като срещата започна отначало при 40:40, но домакините успяха да реагират и до края направиха добра поредица от 12:4, повеждайки с 54:47. Ямбол отново се доближи на 2 точки, но Тери Смит повече своите съотборници за аванс от 65:55 и в крайна сметка бронзовите медалисти от Балканската лига си осигуриха двубой с Лукойл на полуфиналите.

Тери Смит вкара 24 точки за успеха на своите, а Захариев добави 17. Миркович и Гуджино си разделиха по 12 пункта, докато Милошевич поддържаше живи надеждите на Ямбол със 17 точки, но голямата звезда на тима Мартин Дурчев разочарова с едва 5 точки.