Няма титла, няма купа - само синя тишина! Бяла магия на финала

Славия е новият носител на Купата на България. "Белите" спечелиха срещу Левски след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията гол не падна. Така се стигна до рулетката на единадесетметровите удари. При тях славистите имаха огромно предимство, защото на вратата им бе Георги Петков, който направи необходимото. Така Славия триумфира с осмата си купа с 4:2 и ще играе в Европа. Левски пак остава без титла и без купа вече декада.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО В МАЧА - ЧЕТЕТЕ ТУК

Левски бе по-добрият отбор през първата част и можеше да поведе още в 11-ата минута, но Жорди Гомес пропусна дузпа след блестяща намеса на Георги Петков. "Белите" осъществиха първата си по-сериозна атака едва в 23-ата минута, на до края на полувремето Паулиньо пропусна две удобни възможности да открие резултата. Славия имаше претенции за дузпа в 43-ата минута, но съдията Никола Попов ясно показа, че няма нарушение и показа жълт картон на Стефан Велев.

Втората част също бе по-добра за "сините", но чистите положения пред Петков бяха по-малко. Левски заложи на пробивите на Обертан по крилото и на центрирания. Буш се размина с гола в 78-ата минута, когато остана сам в наказателното поле, но предпочете да стреля, вместо да потърси свободния Паулиньо. Обертан пък можеше да реши всичко между 81-ата и 88-ата минута, но Петков спаси последователно мощен удар от дистанция, а при втория удар, топката се отби и в гредата след намесата му.

В продълженията двата тима също не стигнаха до гол. Карабельов опита да отбележи за Славия, а Паулиньо, Тиам и Прохазка се разминаха с попадение за "сините". После на сцената излезе Жоро Петков, който и на над 40 години демонстрира, че можещите нямат спирка.