Няма тежко гостуване за Байерн (Мюнхен)

Байерн Мюнхен почна по най-добрия начин 2014 година, след като спечели гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в първи мач от 18-ия кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола вкараха по едно попадение и в двете полувремена, като първо Марио Гьотце беше точен още в 7', а в 53' Томас Мюлер беше точен от точката за изпълнение на дузпи, за да фиксира крайния резултат.

Загубата беше първа за домакините на „Борусия Парк“, след като съставът на Лусиен Фавре записа 8 победи и само едно равенство през първия полусезон на свой терен. Байерн Мюнхен обаче продължава без загуба.

Интересен факт е, че победата за баварците дойде без голяма част от звездите на тима, като Франк Рибери, Хавиер Мартинес и Марио Манджукич дори не бяха в групата за мача, докато Ариен Робен поигра в последните 10 минути на срещата.

Благодарение на победата си шампионите продължават да трупат солиден аванс, като вече имат 10 точки пред втория Левекузен (47 срещу 37), а освен това имат отложен двубой от първия полусезон заради Световното клубно първенство. Засега Борусия остава на трето място с 33 точки, но още утре съименикът от Дортмунд може да ги изпревари.

Иначе двубоят беше много равностоен, като и пред двете врати имаше много интересни положения. Гьотце се отчете с първи пропуск в срещата още в 5', но след това се реваншира след отличен пас на Мюлер – 1:0 за гостите.

Баварците доминираха през първата част, но не материализираха своите положнеия, докато Нойер трябваше да показва рефлекс до края на полувремето, а в 41' и гредата го спаси след хубав удар на Крузе.

След почивката Байерн отново имаше инициативата в началото, като удари на Тиаго и Мюлер бяха спасени. Вратарят на домакините обаче нямаше какво да направи в 53', когато беше отсъдена дузпа в полза на баварците, успешно реализирана от Мюлер за 2:0.

До края на мача възпитаниците на Пеп Гуардиола контролираха двубоя и, въпреки че домакините създадоха няколко положения и отново нацелиха гредата, успяха да задържат аванса си.