Арсенал с разгромен успех към 5-ия кръг на ФА къп

Арсенал се представи на ниво в първи мач от 4-ия кръг на ФА къп и безпроблемно се класира за следващата фаза на турнира, след като разби Ковънтри Сити с 4:0 на своя "Емиратс".

Арсен Венгер направи няколко промени в отбора си, като Никлас Бендтнер и Лукаш Подолски поведоха атаката на домакините, а именно немският национал се оказа решаващ за отбора си.

Още в 15' той материализира хубава атака за Арсенал, като се премерен удар преодоля Джо Мърфи за 1:0. В 27' пък отново той беше точен, давайки ценен аванс на своите преди почивката.

Втората част почна с надмощие на гостите от Лига 1, като Лион Кларк нацели гредата, а Ковънтри изпусна още две отлични положения, които можеха да направят доста трудни нещата за момчетата на Венгер.

Всичко обаче беше решено от резервата Оливие Жиру, който в 84' успя да се разпише за 3:0, а това уби съпротивата на гостите и до края и Санти Касорла отбеляза, вкарвайки след няколко поредни удара на футболисти на Арсенал.