Ново шоу с марка "Висша лига": Ливърпул и Арсенал си спретнаха голов трилър, но не се победиха (ВИДЕО)

След вчерашното зрелищно равенство 3:3 между Нюкасъл и Манчестър Юнайтед днес голямото дерби между Ливърпул и Арсенал предложи дори повече емоции на феновете, а резултатът бе същият – 3:3.

След като мърсисайдци влязоха в 21-ия кръг с реализирани толкова голове (22), колкото само Луис Суарес бе отбелязал за тях към този момент в последния си сезон, то срещу тима на Арсен Венгер те разгърнаха по-голяма част от потенциала си в авангарда. „Артилеристите” пък са инкасирали цели седем гола в последните си две визити в първенството и определено може да се чувстват разочаровани от крайния резултат, след като водеха до края на редовното време и едва в добавените секунди изпуснаха победата.

Ливърпул повеждаше на два пъти рано в срещата, но така и не стигна до победата, като има само два успеха в последните си 18 мача с Арсенал в първенството (10 ремита и 6 поражения). Тимът на Юрген Клоп с 31 точки е на девета позиция и има равен актив с Кристъл Палас, който вчера загуби с 0:1 визитата си на последния в таблицата Астън Вила.

Арсенал пък загуби предимството си на върха в класирането след 21 кръга, като с 43 точки вече има идентичен актив с този на втория Лестър. По същото време „лисиците” постигнаха изключително ценен успех с 1:0 като гост на четвъртия Тотнъм в друго дерби от кръга, благодарение на гол на Роберт Хут в 85-ата минута.

Резултатът бе открит в 10-ата минута, когато изстрел на Емре Джан от 22 метра бе париран от Петър Чех, но стражът несъзнателно прати кълбото право в обсега на непокрития в пеналтерията Роберто Фирмино, който без особено забавяне разпечата вратата му при добавката за 1:0.

В 14-ата минута обаче направилият страхотен мач Джоел Кембъл укроти с лекота висока топка и пусна отличен пас в наказателното поле за включващия се от втора позиция Аарън Рамзи, който с едно докосване в близкия ъгъл направи безпомощен Симон Миньоле – 1:1.

В 19-ата минута Ливърпул си върна предимството в резултата, след като Джордан Хендерсън попречи на гостите да изнесат топката и я прати с шпагат в краката на Джеймс Милнър. Той я задържа и я предостави на Фирмино, който с фантастичен удар от около 25 метра в горния ляв ъгъл реализира един от най-красивите голове от началото на сезона във Висшата лига – 2:1.

4152420

След като не можа да опази близкия си ъгъл при първото попадение, Миньоле демонстрира несигурност за втори път в срещата и стана индиректна причина за нов гол в мрежата си в 25-ата минута. След центриране на Рамзи от корнер на близката греда Оливие Жиру докосна съвсем леко топката, но стражът на Ливърпул изобщо не реагира адекватно и позволи тя да се отклони от крака му, за да мине голлинията – 2:2.

Попадението бе 10-то за Жиру в 11-ия му мач с екипа на Арсенал далеч от „Емиратс” във всички турнири. В 55-ата минута той реализира и 11-тото си, за да осъществи пълен обрат в полза на Арсенал.

Кембъл му предостави кълбото пред малкото наказателно поле, но французинът овладя топката, за да се обърне с лице към вратата и с безпощаден шут с левия крак направи безпомощен Миньоле – 2:3.

В 90-ата минута отчаяните изсипвания на топката в наказателното поле на лондончани от страна на домакините дадоха резултат, а присъствието на Кристиан Бентеке на терена след почивката най-накрая се оправда. Той именно свали с глава висока топка в пеналтерията за връхлитащия от по-задна позиция Джо Алън, който с мощен изстрел не остави шансове на Петър Чех – 3:3.

За 16-ти път в истроията на съперничествата на двата отбора в рамките на Висшата лига е отбелязан гол в добавените секунди (или 90-ата минута), което е повече от във всеки друг дуел в английския елит.