Челси и Сити се изложиха пред своите фенове (ВИДЕО)

Челси отново разочарова изстрадалите си привърженици на стадион „Стамфорд Бридж” и с инкасирано попадение в самия край пропусна отново възможността за първи път през сезона във Висшата лига да запише втора поредна победа.

Това не се случи при Жозе Моуриньо, като продължава да не се случва и под ръководството на Гуус Хидинк, въпреки признаците за живот, които част от звездите на шампионите показват при холандеца.

„Сините” от Лондон изпуснаха победата като домакини на Уест Бромич Албиън и се задоволиха само с равенство 2:2. Сесар Аспиликуета даде аванс на Челси в 20-ата минута след асистенция на партньора си в защитата Бранислав Иванович (интересното е, че това е втори гол за испанеца в първенството, а предишният му дойде също срещу УБА).

В 33-ата минута обаче Гарднър възстанови равенството за жалост на феновете на „Стамфорд Бридж”, но в 73-ата минута центриране отдясно на Уилиан бе засечено в мрежата на гостите от бранителя Маколи, който се стараеше да попречи на Кенеди да играе с топката, но вместо това си отбеляза автогол.

Реално УБА имаше много повече точни удари в срещата и не заслужаваше да напусне „Стамфорд Бридж” победен, така че изравнителното попадение на Маклийн в 86-ата минута заслужено донесе поне точка на доблестните гости – 2:2.

Челси е с 24 точки на 14-та позиция, а УБА с 27 е 13-ти.

Манчестър Сити не можа да се доближи до челото в Англия, след като завърши наравно 0:0 в домакинството си на 11-ия в таблицата Евертън. „Карамелите” отново се доказаха като корав гост, като записаха 11-та визита без поражение от последните си 12 в първенството.

Превъзходството на Сити така и не бе материализирано, но в 93-ата минута домакините имаха основателни претенции за дузпа, която не бе отсъдена и по този начин тимът не можа да се залепи за водачите в класирането.

„Гражданите” с 40 точки са на трета позиция, а Арсенал и Лестър са с по 43 – „артилеристите” завършиха 3:3 като гости на Ливърпул, а „лисиците” откраднаха трите точки с гол на Роберт Хут при визитата си на четвъртия в класирането Тотнъм.