Новите спасиха шампиона срещу Верона

Шампионът на Италия Ювентус се върна към победите, след като днес надигра Верона в Торино, но успя да победи само с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Серия А.

Гостите изненадващо поведоха с единствения си точен удар чрез Качиаторе в 36', но до самия край на полувремето Тевес (40) и Йоренте (45+4) донесоха победата на "бианконерите".

Николай Михайлов отново беше на пейката за сметка на Рафаел, който беше най-добър в състава на гостите.

Победата прекъсна серията от две равенства на шампионите, които те записаха срещу Интер и Копенхаген с по 1:1. Те се изкачиха до 2-о място с 10 точки, но изостават с 2 от временния лидер Рома. Верона е на 9-о място с 6 точки.

Ювентус натисна в началото, но първата възможност беше за Качия, който можеше да отбележи, но Барзали успя да го блокира. Последваха яростни атаки на домакините, но Товес и Йоренте пропуснаха удобни възможности, не и без добрите намеси на Рафаел.

Докато домакините се бяха унесли в атака, те съвсем забравиха за защитата. В 36' дойде центриране в наказателното поле, а на далечната греда Качиаторе беше оставен сам - изненадващо 0:1 за гостите.

Това обаче не спря устрема на домакините, които реагираха като ужилени - удар на Погба беше изчистен от голлинията, а в 40' домакините най-накрая се разписаха, след като Тевес успя да избяга от засадата и вкара лесен гол.

До почивката "бианконерите" вече водеха, след като Видал центрира в добавеното време, а Йоренте се измъкна от персоналния си пазач и с глава обърна развоя на мача - 2:1.

Гостите от града на Ромео и Жулиета могат да се считат абсолютни късметлии през втората част, тъй като не осъществиха нито една смислена атака през всичките 45 минути, докато "бианконерите" пропуснаха отлични положения.

В герой на Верона се превърна отново Рафаел, който показа фамозни спасявания срещу Видал, Тевес и Йоренте, а в 66' Погба нацели и гредата. Все пак Ювентус успя да си запази победата и излезе на второ място в класирането.

В края на мача Рафаел направи още две спасявания - срещу Джовинко и Маркизио, запазвайки минималната загуба.