Фиорентина остава в челото

Фиорентина продължава да се движи редом с лидерите в Серия А и записа 3-та победа от началото на кампанията, този път като гост на Аталанта с 2:0.

Головете за победата реализираха изненадващо попадналият сред титулярите Матиас Фернандес в 41-ата минута и водещият стрелец на тима Джузепе Роси в 69-ата.

„Ла Виола" вече има 10 точки и се изравнява с шампиона Ювентус и Интер на второ място в класирането. „Нерадзурите" имат по-добра голова разлика от триото, благодарение на рекордната си победа със 7:0 като гост на Сасуоло.

Аталанта остава със скромния си актив от 3 пункта на 15-та позиция. Пълното класиране в Серия А можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Фиорентина е един от отборите, които с играта си от началото на сезона доказват, че имат място сред челните места. Статистиката на тима можеше да е 100-процентова след първите 4 кръга, ако в миналия не беше допуснат нелепия изравнителен гол от Каляри за 1:1.

Именно в този сблъсък „виолетовите" загубиха Марио Гомес и Хуан Куардадо заради контузии, а Давид Пизаро си изкара червен картон и беше наказан за 2 мача.

И без звездното трио обаче възпитаниците на Винченцо Монтела се справиха с предизвикателството в Бергамо, като наставникът заложи на Матиас Фернандес и 20-годишния поляк Рафал Волски.

Именно Фернандес откри резултата в края на първото полувреме, а малко след почивката Роси се разписа за крайното 0:2. Така италианският нападател вече има 4 гола в 4 мача за Фионретина от началото на сезона и дели лидерството при голмайсторите с Марек Хамшик, който има среща по-малко.

Торино спечели за втори път през новия сезон, след като надви с 2:1 като гост Болоня. Данило Д'Амброзио откри резултата още във 2-ата минута за „биковете", но Чезаре Натали изравни в 29-ата.

В 46-ата минута на първото полувреме Алесио Черчи реализира отсъдената дузпа за нарушение на италианския национал Алесандро Диаманти. Натали пък беше изгонен в 49-ата минута и това улесни Торино в търсенето на победата.

В друг мач от днес Катания и Парма не можаха да си вкарат гол и остават на незавидните 19-то и 18-то място. За домакините от остров Сицилия това бе първа точка в актива им през новия сезон, докато „дуковете" вече имат 2.

С равенството днес Катания се откъсна от Сасуоло, който остава единственият тим без актив след 4 кръга, като днес допусна срамо поражение с 0:7 от Интер.