Нови победи за Маями и Сан Антонио

Маями и Сан Антонио взеха солиден аванс в плейофите на Националната баскетболна асоциация, след като тази нощ и двата тима записаха вторите си победи.

Маями се наложи над Бруклин с 94:82, а над всички отново бе ЛеБрон Джеймс с 22 точки. Крис Бош добави 18. Дуейн Уейд и Рей Алън вкараха съответно 14 и 13. За Бруклин Мирза Телетович вкара 20 точки след като влезе от резервната скамейка. Шон Ливингстън реализира още 14 точки за гостите, а ветеранът Пол Пиърс, който премина от Бостън, се отличи с 13.

С тази победа Маями изравни и клубния си рекорд от осем последователни победи в плейофите.

Срещата вървеше равностойно до средата на четвъртата част, когато Маями имаше аванс от 2 точки. Но няколко успешни атаки и защита без кош в следващите 100 секунди наклониха везните в тяхна полза. Две минути преди края на редовното време победата за домакините изглеждаше гарантирана, след като те поведоха с 10 точки след три поредни успешни борби под собствения си кош.

Сан Антонио Спърс се наложи със 114:97 над Портланд в полуфинал в Западната конференция. Така Шпорите взеха втора победа в серията, след като спечелиха и редовния сезон.

Кауи Леонард вкара 20 точки, а Тони Паркър добави 16 точки и 10 асистенции за успеха. Ману Джинобили добави 16 точки, а Марко Белинели реализира 13. Бразилецът Тиаго Сплитер се отличи с дабъл-дабъл вкарвайки 10 точки и добави в личния си актив 10 борби.

За гостите от Портланд Николас Батум вкара 21 точки, а Деймиън Лилард се отличи с 19. ЛаМаркъс Олдридж пък приключи с 16 точки и 10 борби. Но Блейзърс така и не успя да се справи с защитата на Сан Антонио и изглеждаше в изоставаща позиция през цялото време.