Нови нижат голове в първата контрола на ЦСКА-София

ЦСКА се наложи с 2:0 над Вихрен в първа контрола за 2018 година, играна в Сандански. Точни за тима на Стамен Белчев бяха две от новите попълнения – Жан Бланко и Роланд Алберг, които се разписаха през втората част.

„Червените“ започнаха по-добре срещата и в 11-ата минута на два пъти бяха близо до това да открият резултата. Новото попълнение Бланко получи пас в наказателното поле, но съумя да преодолее противниковия страж с удар от близка дистанция. Последва добавка на другия нов в редиците на „армейците“ – Алберг, след която топката излезе в аут.

В следващите минути ЦСКА продължи да диктува събитията на терена, но трудно създаваше голови положения.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Вихрен изненадващо можеше да излезе напред в резултата. Играч на домакините видя, че стражът на гостите Китанов е излязъл напред и пробва техничен прехвърлящ удар, след който топката срещна напречната греда.

След почивката ЦСКА продължи да бъде по-опасният отбор. В 53-ата минута Манолев беше близо до попадение, но не съумя да преодолее Кунчев. Секунди след това и Вихрен можеше да отбележи, но Китанов майсторски изби шут от oколо 15 метра.

Така се стигна до 56-ата минута, когато по-добрата игра на отбора на Стамен Белчев даде резултата. След центриране от корнер новото попълнение Жеан Бланко бе оставен непокрит и вкара с глава за 1:0. Пет минути по-късно петима футболисти на гостите се озоваха срещу трима в бяло и другото ново попълнение Роланд Алберг покачи на 2:0.