Новак Джокович се класира за четвъртфиналите

снимка: БТА/XINHUA

Лидерът в схемата Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Сърбинът спечели с 6:1, 6:4, 7:6 (4) срещу Томи Хаас след повече от два часа игра.

В първия сет Джокович достигна до успеха след само 25 минути игра, но във втората част германският ветеран, поставен под номер 13, създаде повече проблеми за лидера в световната ранглиста.

Хаас направи пробив в петия гейм на втория сет, на Джокович успя да изравни за 4:4 и след това да спечели с 6:4. Сръбският тенисист поведе с 5:2 в третата част, но Томи Хаас се добра до тайбрек, спечелен от шампиона за 2011 година със 7:4. В следващия кръг Новак Джокович ще се изправи срещу Томаш Бердих.

Поставеният под номер 7 в схемата чех надигра Бърнърд Томич (Австралия) със 7:6 (4), 6:7 (5), 6:4, 6:4. Бердих достигна до финал на Ол Инглънд Клъб през 2010 година. След първите два сета, решени с тайбрек, резултатът беше равен, като всеки от състезателите успя да се възползва от добрия си сервис.

В третата и четвъртата част чешкият тенисист наложи преимущество и стигна до успеха на два пъти с 6:4. Преди три години Томаш Бердих отстрани Новак Джокович на полуфиналите на "Уимбълдън".

През май чехът отново надигра сърбина на турнира на клей в Рим. В останалите 13 срещи между двамата победите са в полза на лидера в световната ранглиста.