Мечтата е жива: Мъри достигна 1/4-финалите

Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на откритото първенство на Великобритания по тенис. В четвъртия кръг поставеният под номер 2 в схемата представител на домакините надигра с 6:4, 7:6 (5), 6:1 руснака Михаил Южни, номер 20, информира БТА.

Олимпийският шампион нямаше проблеми в първия сет, но се наложи да играе тайбрек във втората част. Южни взе аванс от 5:3, но точните и силни удари на Мъри му донесоха успеха със 7:5.

В третия сет шотландецът победи убедително и се поздрави с успеха за 157 минути игра. Анди Мъри ще играе на четвъртфиналите на "Уимбълдън" за шеста поредна година.

Следващият съперник на Мъри ще бъде Фернандо Вердаско от Испания, отстранил французина Кени де Шепер след 6:4, 6:4, 6:4.

Британец не е печелил "Уимбълдън" от 1936 година, когато с титлата триумфира Фред Пери.

За четвъртфиналите се класира и номер 8 в схемата Хуан Мартин дел Потро от Аржентина, надиграл лесно с 6:4, 7:6 (2), 6:3 италианеца Андреас Сепи. На четвъртфиналите Дел Потро ще срещне Давид Ферер, който победи Иван Додиг (Хърватия) с 6:7 (3), 7:6 (6), 6:1, 6:1.