Норич с осми пореден двубой без поражение

Норич победи с 2:1 Съндърланд като домакин и продължи серията си без загуба в английското първенство по футбол до осем мача.

С това "канарчетата" се изравниха по точки с 11-ия Ливърпул, но изостават по голова разлика. Защитникът Себастиан Басонг даде преднина на Норич в осмата минута, а Антъни Пилкингтън удвои преднината на своя тим в 37-та.

Съндърланд натисна своя съперник след тези две попадения и стигна до гол чрез Конър Уикъм, но той беше отменен. Така точният удар на Крейг Гарднър в последните секунди на първата част само оформи крайното 2:1 в полза на Норич.

Загубата остави Съндърланд на 17-о място. "Черните котки" имат само една точка аванс срещу намиращия се в зоната на изпадащите Саутхемптън, който загуби с 0:1 срещу Ливърпул в събота.