Нишикори наказа грешките на Григор Димитров в Куйонг

Гришо ги почна в Бризбейн

Най-добрият български тенисист Григор Димитров тръгна със загуба на демо турнир "AAMI Classic" в Куйонг (Австралия). Гришо отстъпи с 6-7(5), 4-6 на първата ракета на Япония Кей Нишикори в очаквания с огромен интерес сблъсък на двама от най-талантливите млади тенисисти в тура.

Това бе втори успех за Нишикори от два мача с Григор, след като тенисистът от Страната на изгряващото слънце победи Димитров на Мастърса в Шанхай през миналата година (3-6, 4-6).

Надпреварата в Куйонг е идеална за подготовка преди започващия следващия понеделник Australian Open, защото е с демонстративен характер и дава възможност за повече мачове.

Освен Димитров и Нишикори тази година на кортовете в Куойнг играят Томаш Бердих, Фернандо Вердаско, Станислас Вавринка, французите Ришар Гаске и Жил Симон, и представителят на домакините Джордан Томпсън.

Следващият мач на Гришо е утре, а негов съперник ще бъде Вердаско, който загуби първия си мач от Бердих също в два сета - 5-7, 2-6.

Иначе двубоят на Григор Димитров и Кеи Нишикори се превърна в битка на различните стилове на игра на двамата но 17-ия в света японец успя да се възползва от грешките на две години по-младия от него българин и се поздрави с победата.

Срещата бе много оспорвана и предложи много емоции на публиката. Първият сет премина с пълно предимство на сервиращите, като нито Григор, нито Нишикори успяха да пробият подаването на съперника си и така се стигна до тайбрек. В него японецът показа по-здрави нерви, повеждайки с минипробив в началото, а след това и Димитров му помогна с двойна грешка, довела до 6:2 в полза на Нишикори. Гришо спаси първите три сетбола, но не и четвъртия и така Кеи поведе в резултата.

Нишикори използва психическото предимство и натрупаната инерция от края на първата част по най-добрия в началото на втория сет и след ранен пробив дръпна с 3:1. След това японецът продължи да играе много стабилно и въпреки че Григор на няколко пъти имаше възможност да върне пробива - той продължи да допусна доста грешки. Двамата печелеха подаванията си, а при 5-4 Нишикори не трепна и затвори сета и мача по категоричен начин - с гейм на нула, за да запише втората си победа над Гришо.