Великолепна победа за Цвети Пиронкова над номер 7 в света

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова продължава със страхотното си представяне от началото на годината.

Чаровната тенисистка направи много силен мач срещу една от топ тенисистките в света – Сара Ерани.

Цвети спечели 1/4 финалната среща след 7:6 (2), 6:3 и показа великолепна игра на твърдите кортове в Сидни.

Тази победа гарантира участие на полуфинал, където Цвети ще излезе срещу номер 6 в света Петра Квитова.

Пиронкова записа шеста поредна победа и показа, че се завръща сред най-добрите в този спорт. Победата над номер 7 в света е първото доказателство.

Срещата започна много оспорвано, но Цвети успя да направи първи пробив и да поведе с 2:0. След това италианката се съвзе и върна пробива.

Пиронкова отново натисна и проби за 5:3. Точно когато се очакваше да приключи гейма, Сара Ерани се върна в мача и доведе сета до тайбрек. Там обаче българката бе с много концентрирана и остави само две точки на своята съперничка.

Вторият сет вървеше много по-добре за Пиронкова, която добри повече увереност, а Сара Ерани имаше физически проблеми. Тя поиска малка почивка за да я види нейния физиотерапевт, но и това не успя да и помогне да запише загуба от Цвети.

С тази победа Цвети ще получи 33 865 долара от наградния фонд и 185 точки за световната ранглиста. Очаква се българката да се завърне в топ 100 на елитния тенис. Пиронкова ще играе с Петра Квитова в полуфиналите в търсене на първия си финал от турнирите на WTA.