Никс с домакинска победа срещу Хюстън

снимка: АП

Ню Йорк Никс победиха Хюстън Рокетс със 104:98 пред 19 155 зрители в зала „Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк.

 

Преди началото на последната четвърт Никс губеха в резултата, но с отлична игра съумяха да стигнат до крайния успех. Шестима баскетболисти в тима реализираха 10 и повече точки, като Нейт Робинсън вкара 19, а Дейвид Лий завърши с дабъл дабъл, отбелязвайки 17 точки и овладявайки 13 борби под двата коша. Крис Дуън пък допринесе с 12 точки и 11 асистенции за успеха на Никс.

Трейси МакГрейди бе най-резултатен за Хюстън с 20 точки, а арженстинският център Луис Скола добави 16 и овладя 14 борби в отсъствието на Яо Мин, който не взе участие заради травма в дясното коляно, което оказа влияние върху играта на "ракетите".


Хюстън са 5-и в Западната конференция, а Ню Йорк все още не са стигнали до зоната на плейофите в Източната.