Николай Михайлов и Станислав Манолев жънат успехи в Холандия

снимка: Guliver/Getty Images

Стражът на българския национален отбор Николай Михайлов пази цял мач за Твенте при победата с 2:0 срещу АЗ Алкмаар в среща от втория кръг на холандското първенство.

Двубоят бе първи за Михайлов за новия сезон, след като той пропусна старта на шампионата преди седмица поради контузия. Марк Янко и Брайън Руис вкараха по един гол в двете полувремена и донесоха трите точки за Твенте, който е безупречен в новата кампания до този момент.

Другият български национал, подвизаващ се в Холандия - Станислав Манолев и неговия ПСВ Айндховен също записаха успех във второто си изпитание за сезона, побеждавайки тима на Валвайк с минималното 1:0.

Единственото попадение за ПСВ реализира Дрийс Мертенс в 24-та минута. Манолев започна като титуляр, но в 64-та минута бе заменен от Абел Тамата. Българинът получи жълт картон три минути преди да напусне терена.

Временен лидер в класирането с пълен актив от точки (6) е тимът на Твенте. ПСВ пък е седми с три точки.