Ники Върбанов се връща в Левски

снимка: БГНЕС

Николай Върбанов отново ще заиграе в Левски, съобщава официалният сайт на баскетболния отбор. Центърът се е договорил с ръководството на клуба и днес започва тренировки. Младокът бе на проби в тима на Аркадия Лайънс от Австрийската Първа Бундеслигата и остави отлични впечатления в треньорското ръководство. 208-сантиметровият национал игра 16 минути в контрола за австрийския тим и завърши с 9 точки, осем борби, асистенция и открадната топка в контрола срещу Ст.Пьолтхер, спечелена с 91-72.

 

Върбанов е получил предложение за договор, но самият той е пожела да се върне в "синия" тим с оглед високите амбиции на „сините" през тази година и участието им в Еврохолд Балканската лига. 23-годишният център игра 42 мача с Левски през изминалия сезон - средно по 4.8 точки и 3.9 борби. През лятото бе част от националния тим и участва в три от квалификациите за Евробаскет 2009 в Полша. Левски се готви за утренната среща със Спартак (Пл) от втория кръг на НБЛ. По всяка вероятност Върбанов ще бъде картотекиран днес за да може да се включи утре в трудното гостуване на тима на Тити Папазов.