Ники Михайлов и Твенте изпуснаха да тръгнат с победа в Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национален вратар Николай Михайлов очаквано пази цял мач на вратата на Твенте в първия кръг от Лига Европа срещу германския Хановер.

На стадиона в Еншеде домакините поведоха с 2:0, но не можаха да задържат аванса си до края на срещата. Заради нелепи грешки в отбраната Хановер на два пъти разпечата вратата на футболист номер 1 на България за 2011-та година.

По подобие на другия холандски участник в Лигата - ПСВ Айндховен - пропуски в защитата донесоха главоболия на Твенте. Изравнителното попадение в полза на гостите дори бе автогол на Висгерхоф за крайното 2:2.

Още в 7-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Вилем Янсен, който отбеляза гол номер 200 за Твенте в европейските клубни турнири. Авторът на попадението имаше лесната задача само да подложи крак при прекрасното подаване на Душан Тадич - 1:0.

В 54-ата пък холандският тим вече водеше с 2:0, след като Насер Чадли от пряк свободен удар се възползва от рикошет в тялото на Ян Шлаудраф, за да прати кълбото в горния ъгъл на вратата.

В 67-ата минута обаче Ники Михайлов капитулира за първи път в мача, когато Константин Рауш не можа да изчисти топката извън наказателното поле. Тя попадна в резервата Зобиех, който простреля българския страж за 2:1.

Малко изненадващо в 73-ата нова неубедителна намеса на бранител на Твенте доведе до изравняване - Висгерхоф този път се оказа неподготвен за контакт с топката и без да иска я прати в собствената си мрежа за 2:2.

В другия мач от Група L Леванте победи с минималното 1:0 гостуващия Хелзингборг, благодарение на попадението на Гарсия в 40-ата минута. Испанците оглавяват класирането с 3 точки след първия кръг, следвани от Твенте и Хановер с по 1.