Иван Иванов игра цял мач при нулево реми на Партизан

Националът на България Иван Иванов започна като титуляр и игра през целия мач на Партизан срещу Нефтчи Баку в първия кръг от груповата фаза на Лига Европа.

Сръбският гранд не можа да стигне до победата и трябваше да се задоволи с равенство 0:0, въпреки че имаше инициативата за всичките 90 минути. В 4-ата на продължението дори домакините нацелиха страничната греда, но така и не можаха да разпечатат вратата на гостите си.

Така двата тима си поделят по 1 точка и се намират на трето и четвърто място във временното класиране на Група Н.

В другия мач от нея Интер се избави от домакинско поражение срещу Рубин Казан с късен гол за равенството 2:2 - така „нерадзурите" и руският клуб също имат по 1 пункт в таблицата до момента.

През първото полувреме нямаше много работа за българския национал Иван Иванов както и за колегите му в защита, защото азербайджанският шампион се бе закотвил в собствената си половина.

Лазар Милкович и младият нападател Александър Митрович отправиха опасни изстрели от далечна дистанция, но не можаха да разпечатат вратата на гостите. В 42-ата минута и Иванов получи шанса да стреля с глава при центриране от корнер, но след серия от рикошети топката все пак беше изчистена извън пеналтерията.

След почивката в 55-ата минута Саша Маркович се възползва от загубена топка и също стреля, но отново не можа да нацели рамката на вратата.

Големият пропуск на мача обаче бе сътворен в 94-ата минута, когато Маркович намери на отлична позиция в наказателното поле Томич. Националът на Сърбия обаче нацели дясната греда и не можа да донесе драматичен успех на Партизан.