Ники Михайлов: Ако продължавам да съм резерва, се махам

снимка: SPORTA.BG

Вратарят на Верона Николай Михайлов намекна, че би си тръгнал от италианския клуб, ако продължава да бъде твърда резерва в състава, както се случва неизменно от началото на сезона в Серия А.

Пред БНТ Михайлов призна, че осъзнава защо националният селекционер Любослав Пенев го остави на пейката в гостуването на Армения и домакинството на Чехия.

Именно заради липсата му на игрови минути във Верона футболист номер 1 на България за 2011-та година остава резерва за сметка на вратаря на Лудогорец Владислав Стоянов.

„Да, така се получи, такъв е периодът. Сега всеки ден тренирам и гледам напред, това е нормален етап във футбола.

Ако продължавам да съм резерва, ще направя следващата крачка", каза многозначително Михайлов, визирайки именно незавидното си положение в новия си клуб от Апенините.

Относно мача с Чехия от световните квалификации, Михайлов бе категоричен, че той и съотборниците му осъзнават напълно какво трябва да направят на терена срещу съперника.

„Вече два дни си говорим, че трябва да бъдем агресивни от първата минута и точно това очаквам да стане.

Искам да благодаря от името на целия щаб и отбор за великолепната подкрепа на публиката. Мисля, че ще бием с 3:0", завърши Михайлов.