Нежелан на "Герена" носи първа победа на Левски в А група

снимка: levski.bg

Отборът на Левски най-накрая намери пътя към победата, след като днес пред собствената си публика на „Герена” стигна до минимална победа с 1:0 над Локомотив (София) в едно от двете столични дербита от 3-ия кръг на А група.

Първото полувреме няма да бъде запомнено с нищо добро, като единствено Домовчийски тормозеше сериозно гостите, докато грешките на Стефано Кунчев останаха безнаказани от играчите на Димитър Васев.

В 51’ обаче колективна грешка в отбраната на Локомотив доведе до гол на Роман Прохазка, който след слабо овладяване стреля от воле от няколко метра и успя да вкара за 1:0.

Именно словакът беше един от нежеланите през лятото, но след като не се намери отбор, който да плати трансферна сума за него, той остана на „Герена” и донесе първа победа за сезона.

Валери Домовчийски пък показа подобрена форма, след като беше сред най-добрите играчи на терена, а освен това показа добра комбинативност с Антонио Аниете. Все пак „сините” отново не бяха на желаното ниво, но засега смяната на Пепе Мурсия се отлага.

Благодарение на 3-те точки днес „сините” вече имат 4 и се намират на 6-о място в класирането. Локо (Сф) остава на 7-о с 3 пункта.

Срещата почна с две хубави извеждащи подавания в наказателното поле на "железничарите", но Домовчийски и Гаджев не успяха да се възползват от това. В 9' обаче "сините" едва не изостанаха в резултата.

Стефано Кунчев се опита да показва техника извън наказателното поле и топката му беше отнета от Шехуди, чийто удар обаче мина над вратата. С изключение на тези няколко ситуации двубоят се развиваше в бавно темпо.

То беше увеличена в средата на полувремето, когато Левски организира две много опасни атаки. Първо в 22' Роман Прохазка се отчете с отличен пробив отдясно и пусна топката за Гаджев, чийто удар обаче беше много слаб и вратарят успя да спаси.

Няколко минути по-късно самият Прохазка проби сам и реши да стреля от 23 метра, но Митрев се отчете с прекрасен рефлекс и спаси.

Моментното активизиране в редиците на играчите на Хосе Мурсия спря след тази ситуация, като по-опасно беше пред Кунчев. Въпреки колебливите намеси на новопривлечения вратар обаче нападателите в червено-черно не успяха да се възползват, а положения пред двете врати липсваха - 0:0 на почивката.

Втората част почна с масиран натиск на "сините" и само за 3 минути бяха отправени два удара във вратата на Митрев. Така се стигна до 51', в която домакините поведоха за пръв път в А група през този сезон.

Гаджев напредна през центъра и пусна страхотен пас към лявото крило за Веско Минев. Той проби и центрира в наказателното поле, където защитник не се намеси добре. Топката попадна в Прохазка, който овладя много слабо, но нито един играч на "железничарите" не го блокира и той от воле даде аванс на своите - 1:0.

Само две минути по-късно резултатът можеше да е 2:0, но новопривлеченият Аниете изпусна 100%-ов гол. Кунчев изрита дълбоко топката и Домовчийски успя да я достигне до аутлинията, центрирайки перфектно към испанеца. Ударът му с глава от 4 метра обаче излезе в аут.

Голът определено успокои 26-кратните шампиони, които заиграха по-освободено, а в 78' резултатът можеше да стане 2:0. Минев пусна за Бедоя, който с пета изведе защитника на добра позиция, но в последния момент топката му беше избира. Домовчийски, който записа много силен мач, три минути след това изведе самия Бедоя, но испанецътне успя да нанесе точен удар.

В края на мача Бедоя можеше да реши всички след пас на Сърмов, който го остави сам срещу вратаря, но испанецът от 4 метра не успя да намери очертанията на вратата. В 92' пък Елтон спаси своите от сигурен гол, избивайки топката пред Домовчийски.

Преди двубоя

Двубоят е ключов за Хосеп Мурсия, за когото се говори, че това може да е последният му мач начело на тима, особено ако не спечели. Затова той е заложил на офанзивна схема.

Голмайсторът на втория ешалон на гръцкия футбол Антонио Аниете ще води атаката на отбора заедно с Валери Домовчийски, докато Гаджев, Бедоя, Сърмов и Прохазка формират квартетът в средата на терена.

Промяна има отдясно на защитата, където титуляр е Радослав Димитров, а останалите трима са Стойчев, Белаид и Минев. На вратата отново е Стефано Кунчев, който беше критикуван за изявите си срещу ЦСКА.

Локомотив (София) излиза в схема 4-2-3-1 с Шехуди на върха на атаката. Ливраменто, Генов и Романов формират триото зад нападателя, а в дефанзивен план на защитата ще помагат Иванов и Том. Пред Митрев 4-мата в линия са Рейс, Бранеков, Хаджиев и Трифонов.