Неймар затанцува в ритъма на самбата на "Камп Ноу"

Барселона стигна до очаквана победа срещу Селтик на "Камп Ноу", но резултатът определено изненада мнозина, след като бившият еврошампион стигна до 6:1 над шотландския си съперник.

Вечерта принадлежеше на Неймар, който реализира първия си хеттрик в новия отбор, а освен това се отчете и с асистенция за гола на Педро. Алексис и Тейо отбелязаха другите две попадения. Почетното попадение бе дело на Йоргос Самарас.

С хеттрика си Неймар се превърна в единствения играч, който има хеттрик и в Копа Либертадорес и Шампионска лига.

С това каталунците пооправиха малко разклатеното си самочувствие, след като отборът се предсатви слабо в мачовете си срещу Картахена, Атлетик и Аякс, като спечели единствено в мача за Купата на Краля.

Освен това Барселона се класира и на първо място, като събра актив от 14 точки и изпревари втория Милан. Аякс ще играе в Лига Европа, а Селтик отпада от евротурнирите.

Завръщането на Алексис Санчес в стартовите 11 освежи играта на домакините и в самото начало домакините натиснаха здраво. Така още в 7' чилиецът беше изведен в наказателното поле, но вратарят успя да спаси удара му. Топката обаче се озова в краката на Пике, който хладнокръвно реализира – 1:0 за Барселона.

Натискът на Барселона продължи усилено, но второто попадение падна чак в 39' след множество пропуски пред вратата на шотландците.

Невероятна атака с по едно докосване от страна на Шави и Неймар завърши с прекрасно подаване на бразилския маг за Педро, който се освободи от защитата и с хубав удар удвои резултата.

До края на полувремето имаше време и за Неймар да ознаменува добрата си игра с гол, след като Монтоя го изведе на прекрасна позиция и бразилецът не сбърка – 3:0 до почивката.

Второто полувреме пък се превърна в показно на младия бразилец, който успя да оформи своя хеттрик с прекрасни голове. Първият беше в 48'. когато той получи топката пред наказателното поле и подхлъзвайки се успя да реализира в годния десен ъгъл – 4:0.

Вторият падна 10 минути по-късно, когато топката бе чукната към него, той мина прилянтно покрай двамата защитници и с техничен удар прати топката извън обсега на вратаря – 5:0 и първи хеттрик за Неймар в Барселона.

До края на срещата резервата Тейо реализира след чудесен пробив на Адриано, а Йоргос Самарас успя да вкара две минути преди края, за да оформи крайното 6:1.