Неймар няма да има проблеми да играе с Колумбия

Суперзвездата на бразилския национален отбор Неймар ще може „без проблеми“ да излезе на терена за четвъртфинала от Мондиал 2014 между „селесао“ и Колумбия на 4-ти юли.

Лекарят на състава на домакините Хосе Луис Рунко успокои феновете пред медиите с изказването, че магьосникът от Барселона е преодолял леката си травма и „няма да има проблеми“ да започне сред титулярите.

Според Рунко Неймар е тренирал „много добре“ в сряда и възстановяването му след тежкия двубой с Чили на осминафиналите (1:1 след 120 минути и 3:2 след изпълнение на дузпи) е било проведено отлично.

Още след края на мача с „ла роха“ селекционерът Луис Фелипе Сколари алармира за подутото бедро на Неймар, който видимо имаше проблеми да се качи на автобуса на националния отбор в последствие.

През последните два дни Неймар е тренирал предимно за възстановяване – карал е велосипед и е направил леки тичания, след които е станало ясно, че няма болка и ще бъде на линия за отговорния мач с Колумбия.

Бразилия – Колумбия е първият мач от четвъртфиналите на Световното първенство 2014 и ще се играе от 19 часа на стадион „Маракана“ на 4-ти юли, петък.