Хауърд е поредният вратар, отличен като "играч на мача"

Вратарят на националния отбор на САЩ Тим Хауърд бе избран за играч на мача между американците и Белгия от осминафиналите на Световното първенство 2014, който „червените дяволи“ спечелиха с 2:1 след продължения.

Въпреки че допусна две попадения в първите 15 добавени минути, стражът на Евертън се представи блестящо като цяло със задачите си в двубоя и предотврати изразителна загуба на САЩ още в редовното време.

Той е поредният голкипър, който печели анкетата на феновете в официалния сайт на ФИФА. Преди него мексиканският вратар Гийермо Очоа бе отличен като най-добър при равенството на „ацтеките“ 0:0 с Бразилия във втория мач от Група В, а след това и при загубата с 1:2 на Мексико от Холандия на осминафиналите.

Вратарят на Леванте и Коста Рика Кейлор Навас също бе „играч на мача“ между националния си отбор и Гърция в първия елиминационен кръг на Мондиал 2014, като с неговите великолепни спасявания „лос тикос“ продължиха напред след 1:1 в редовното време и продълженията и 5:3 при изпълнението на дузпи, независимо че играха с човек по-малко от 66-ата минута.

Вратарят на ЦСКА Райс М'Боли също бе номер 1 в двубоя между Алжир и Германия, който „пустинните лисици“ загубиха с 1:2 след продължения на осминафиналите.