Невероятен спектакъл между Украйна и Австрия завърши с 5 гола (ВИДЕО)

Украйна допусна загуба в последната си контрола преди началото на Евро 2012, на което страната е домакин.

След слабо първо полувреме и 1:0 за Австрия в Инсбрук, второто се превърна в истински футболен спектакъл, в който паднаха още 4 гола. В 88-ата минута при 2:2 Марко Арнаутович с феноменален удар отбеляза победното попадение за домакините - 3:2.

Австрия поведе още в 3-ата минута, след като получи право да изпълни пряк свободен удар от около 22-3 метра. Зад топката застана Златко Янузович и той отправи страхотен удар, пращайки коженото кълбо над стената и в долния ляв ъгъл на Горянов - 1:0.

Това обаче беше и единственият точен удар към една от двете врати за всичките 45 минути. В 22-ата минута Украйна получи страхотен шанс да отбележи, след като получи топката в малкото наказателно поле, но не успя да насочи добре удара си и той излезе в аут.

Като цяло украинците не стояха добре на терена, а освен това си личеше, че няма ясна идея как да дойде изравнителния гол.

Втората част обаче предложи изключителни емоции на всички зрители на стадиона и пред телевизионните предавания.

На полувремето в игра влезе Андрий Шевченко, който определено раздвижи играта. Звездата на тима напредна в 54-ата минута по дясното крило, мина покрай няколко защитника и подаде пред наказателното поле на Коноплянка. Левият външен халф стреля от движение, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата, но стражът на домакините спаси.

Две минути по-късно обаче нямаше кой да спре Гусев. След изпълнение на пряк свободен удар топката срещна играч на Австрия и се отклони към лявото крило. Там беше Йермоленко, който без да се колебае центрира в малкото наказателно поле, където Хусйев я засече във вратата - 1:1.

В 62-ата минута Алаба бе изведен по лявото крило, играчът на Байерн Мюнхен центрира перфектно към Иваншиц, чийто удар обаче бе блокиран. Топката се озова в краката на Арнаутович, който стреля диагонално от 10 метра и направи безпомощен вратаря на домакина на Евро 2012 - 2:1.

Украинците обаче реагираха много бързо. Две минути след гола на Австрия Йермоленко подаде на Гусев, който с перфектен фалциран удар прати топката високо в ъгъла на вратата - 2:2, а играта вещаеше още голове.

В 74-ата минута Австрия едва не поведе за трети път, след като се възползва от добър пас от крилото, но ударът му с външен фалц мина на половин метър от левия страничен стълб на вратата. Две минути по-късно Милиевски засече чудесно топката от корнер, но Шътнер изби от голлинията.

В 88-ата минута дойде време и за петия гол в срещата. Звездата на тима Марко Арнаутович получи топката отляво на наказателното поле, влезе в пеналта и стреля в далечния ъгъл с фантастичен удар и отбеляза победното попадение в срещата - 3:2.