Чехия разочарова срещу Унгария преди Евро 2012 (ВИДЕО)

Националният отбор на Чехия допусна загуба в последната си контрола преди да отпътува за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Чехите се представиха изключително неубедително и загубиха от Унгария с 1:2 на стадион „Женерали Арена" в Прага. Това е и първа загуба за отбора от 5 мача на сам.

Чехия, която се очаква да е една от изненадите на предстоящото европейско първенство, започна доста колебливо и още в 7-ата минута изоставаше в резултата. Звездата на Динамо Москва Балаш Джуджак изпълни страхотен пряк свободен удар от около 25 метра, а Чех не можа да реагира, тъй като все още се занимаваше с построяването на своята стена.

Чехите се хвърлиха в атаки и в 23-ата минута Милан Барош бе повален в наказателното поле на гостите. Зад топката застана Михал Кадлец, който бе безпогрешен и изравни резултата.

До самия край на двубоя Чехите доминираха във владеенето на топката, но единствената опасност за вратаря на унгарците създаде Вацлав Пилар, който на два пъти имаше възможност да порази целта, но стреля в аут.

Пропуските на Чехия бяха наказани в сами край на мача. В 88-ата минута Балаш Джуджак буквално се подигра със защитата на домакините и центрира страхотно към Гюрчо, който отблизо не сгреши и донесе престижната победа за Унгария.

Чехия извади голям къмет при жребия и ще играе в група А, в която е с отборите на Полша, Русия и Гърция. Първият мач на чехите е срещу Русия в втори мач от програмата на първия ден.

Тази вечер се играят още две контроли - Австрия срещу Украйна и Италия срещу Русия.