Неубедителен Лукойл изтръгна успех в Стара Загора

Шампионът Лукойл Академик (София) постигна победа в 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Студентите" се наложиха като гост на Берое (Стара Загора) с 88:78 (20:14, 21:16, 13:26, 34:22) точки. За тима на Лукойл Академик това е 14-та победа за сезона. Отборът е начело в класирането, а Берое е на шесто място с 6 успеха и 10 поражения.

Възпитаниците на Сашо Везенков изиграха отлично първо полувреме, а преднината им достигна 18 точки - 41:23 две минути преди почивката. Домакините от Берое подобриха играта си в третата четвърт и след 30 минути стигнаха до обрат - 56:54.

Шампионите решиха двубоя в последните пет минути, когато направиха серия от 19:9 и спечелиха с 10 точки разлика.

За победителите най-полезни бяха Дарил Уоткинс с 24 точки и Божидар Аврамов с 16 точки. За Берое Реджи Холмс завърши с 31 точки, Уилям Уокър добави 19 точки, а Мичъл Картър се отличи с 10 точки и 11 борби.