Леброн пак наниза 30 точки за бой над Клипърс

ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки за четвърти пореден мач за победата на Маями над Лос Анджелис Клипърс със 111:89 в среща от НБА.

Джеймс си свърши работата в първите три части и получи почивка в последната четвърт. Шампионът и лидер в Източната конференция Маями доминираше над третия на Запад отбор на Клипърс, макар че "горещите" играха без две от звездите си Крис Бош и Рей Алън, които се лекуват от грип.

Дуейн Уейд добави 20 точки за Маями, а Марио Чалмърс компенсира липсата на Рей Алън, като допринесе с 18 точки, включително пет тройки за успеха на Маями.

Лос Анджелис Лейкърс направи впечатляващ обрат за победата със 100:93 над Шарлот. Лейкърс изоставаше с 20 точки, но успя да навакса и да избегне срамна загуба срещу последния в класирането на НБА. Коби Брайънт завърши с 20 точки, 8 асистенции и 7 борби, а Стив Неш и Ърл Кларк добавиха по 17.

Детройт прекъсна серията на Сан Антонио от 11 поредни победи след успех със 119:109. В редиците на Сан Антонио липсваха Тим Дънкан и Ману Джинобили и това позволи на Детройт да спечели без затруднения. Тони Паркър вкара 31 точки за Сан Антонио, но това не бе достатъчно и на моменти Спърс изоставаше с 21 точки в резултата.

Кармело Антъни вкара 36 точки за победата на Ню Йорк Никс над Минесота със 100:94. Антъни минава границата от 30 точки за 17-и мач този сезон. Никс губеше с 11 точки седем минути преди края, но успя да обърне развоя на мача и да нанесе 14-а загуба на Минесота за последните 16 мача.

Оклахома Сити разгроми Финикс със 127:96. Кевин Дюрант вкара 21 точки, а Табо Сефолоша добави рекордните си за сезона 18 за убедителната победа. Ню Орлиънс победи Атланта със 111:100 и записа втора поредна победа.

Ню Орлиънс влиза в победна серия едва за четвърти път този сезон, като с най-голям принос за успеха над Атланта бе Грейвис Васкес, който записа първия си "трипъл-дабъл" с 21 точки, 12 асистенции и 11 борби, посочва БТА.