Неубедителен Арсенал надви трудно Лестър (ВИДЕО)

Арсенал поизнерви феновете си на стадион „Емиратс“, но все пак надви последния в класирането Лестър с 2:1 в двубой от междинния 25-ти кръг на английската Висша лига.

Последният път, когато Арсенал домакинства на Лестър в първенството, бе в последния 38-ми кръг на знаменитата им шампионска кампания през 2003/04. Тогава с голове на Тиери Анри от дузпа и Патрик Виейра бе осъществен обрат от 0:1 до 2:1 и „Неуязвимите“ приключиха подобаващо първенството, вдигайки титлата след последния съдийски сигнал.

Сегашният двубой не бе обвързан с толкова значими емоции, като Арсенал допусна комфортният аванс отпреди почивката да се изплъзне, с което причини главоболия на феновете си.

Успехът увеличи актива на „артилеристите“ на 45 точки и те поне временно изпревариха Манчестър Юнайтед в битката за 4-тото място, като се изравниха по точки с третия Саутхямптън, но и „светците“, и „червените дяволи“, са с мач по-малко.

Тотнъм, от който миналата седмица Арсенал загуби след обрат с 1:2, има 43 точки и се намира на шесто място заради, а по същото време днес падна с 2:3 в дербито със седмия Ливърпул (42 точки). Лестър е последен със 17 пункта.

В 27-ата минута домакините откриха резултата след изпълнение на ъглов удар. За 14-ти път през сезона „топчиите“ бележат от статично положение и по този показател са номер едно във Висшата лига. Месут Йозил ознаменува 50-ия си двубой за Арсенал с асистенция след центриране от корнер, което бе засечено с глава от Лоран Кошчелни на близката греда за 1:0.

Така в четирите си двубоя през 2015-та година, които са единствените му през сезона до момента, германският национал има вече три попадения и две асистенции. Той бе директно замесен и във втория гол на „артилеристите“ в 41-ата минута.

Ектор Белерин отне топката в близост до тъчлинията по дясното крило, а Франсес Коклен моментално я предостави на Санти Касорла. Испанецът побърза да продължи вляво за непокрития Йозил, който не се поколеба да стреля от около 20-ина метра. Марк Шварцер отклони кълбото в страни, но право в обсега на Тио Уолкът, който с безпощаден шут не остави шансове на австралийския страж за 2:0.

Въпреки че водеха с две попадения на почивката, играчите на Арсен Венгер не изглеждаха особено убедително на терена и в действията им липсваха нужните скорост и креативност. В 61-ата минута Лестър очаквано се възползва от нерешителността и проблемите на домакина и стигна до гол, с който върна интригата в мача.

Центриране от корнер на няколко пъти не бе изчистено от бранителите на Арсенал, въпреки численото им предимство и те допуснаха нов шанс топката да бъде сервирана в наказателното им поле. При втория случай тя бе отклонена вляво, но Андрей Крамарич бе оставен непокрит и с прецизен изстрел по земя намери пролука между играчите, за да прати кълбото в мрежата на Давид Оспина – 2:1.

До края на срещата гостите имаха достатъчно положения, за да стигнат поне до равенството, като отправиха общо девет удара към противниковата врата, но в три случая стражът на Арсенал се намеси решително и в крайна сметка домакините спечелиха двубоя.