Нестор и Зимонич детронираха братята Брайън

снимка: БГНЕС

Канадецът Даниел Нестор и сърбина Ненад Зимонич спечелиха финала на Мастърс къп в Шанхай, побеждавайки братята Боб и Майк Брайън. Нестор и Зимонич също така детронираха американските близнаци от върха в световната ранглиста и ще приключат годината като №1 при мъжките двойки.

 

Шампионите от Уимбълдън ще си поделят 220 000 долара от наградния фонд в Шанхай, където за първи път участваха във финален "Мастърс". Те победиха опитните Боб и Майк Брайън със 7-6, 6-2 само за час и 14 минути. Американците пък пропуснаха възможността да завършат сезона като №1 за четвърта поредна година.