Джокович вярва в крайния успех в Шанхай

снимка: БГНЕС

Световният номер три Новак Джокович от Сърбия заяви, че евентуален успех над Николай Давиденко в неделя на финала на "Мастърс"-а в Шанхай ще бъде за него като победа в турнир от Големия шлем. Победителят от "Аустрелиан Оупън" сподели:

 

 

"Най-вероятно ще оценя титлата като такава от турнир от Големия шлем, защото все пак това са осемте най-добри тенисисти в света. Играе се сложна система и ти трябва да спечелиш поне пет мача, за да станеш шампион. Би било прекрасно ако успея да направя това и да вдигна купата. Нямах толкова добри последни месеци на сезона, не спечелих титла, загубих няколко полуфинала и финала. Но сега вярвам в себе си и смятам, че ще постигна успех утре".