Немски фенове показаха на отбора си къде да вкарва (видео)

Феновете на Магдебург, който се състезава в четвъртото ниво на немския футбол, избраха интересен начин да помогнат на тима си в налегналата ги голова суша.

Освен, че са на последно място в Регионаллига Норд, играчите на Магдебург не бяха отбелязвали гол в последните си пет мача преди сблъсъка с Берлинер АК 07. По тази причина привържениците решиха да си раздадат стрелки в ярки цветове, с които да посочат на футболистите накъде да стрелят.

В случай, че футболистите не разберат посланието, феновете опънаха и транспарант с надпис: „Показваме ви къде е вратата!"

Стратегията явно е помогнала и американският нападател Крис Райт успя да отбележи изравнителен гол за 1:1 и сложи край на 558 минути голова суша. В последната минута обаче Берлинер реализира победен гол и остави Магдебург на дъното в класирането.