Нефтохимик си върна на Рилски спортист

Нефтохимик 2010 победи Рилски спортист като гост с резултат 71:57 в среща от женското баскетболно първенство.

Победителките имаха предимство в борбата под коша - 52:38, както и в стрелбата общо от игра - 37 процента срещу 32 процента. Най-резултатни с по 14 точки за победителките бяха Секуина Томас и Анета Митева. Тяхната съотборничка Глория Браун се включи с "дабъл-дабъл" от 13 точки и 20 борби.

Възпитаничките на треньора Петко Маринов си върнаха на съперника за загубата в предишното си гостуване в Самоков с 60:64.

За Рилски спортист Наталия Топалова вкара 18 точки и овладя 13 борби, а съотборничката й Стефка Митева добави 15 точки.

Монтана 2003 постигна девета поредна домакинска победа, след като спечели срещу Берое със 75:66.

Домакините изиграха силно първо полувреме и натрупаха солиден аванс, който беше почти стопен в последната част. Най-резултатна за победителките стана Олена Самбурска с 22 точки. За гостите най-силно се представи Зорница Найденова, завършила с 28 точки и 6 борби.