Нефтохимик е жив след инфарктна драма в препълнената зала "Добротица"

снимка: Пресслужба ВК Добруджа 07

Нефтохимик победи като гост Добруджа в инфартна драма с 3:2 гейма и съхрани шансове за класиране на финал в мъжката Суперлига по волейбол, предаде от Добрич репортер на Sporta.bg.

Зала "Добротица" в северния град бе претъпката от публика, която не спря да скандира и да подкрепя любимците си.

Домакините имаха аванс от 2-0 победи, след като биха на два пъти "нафтата" насред Бургас.

Всичко обаче бе напът да бъде опропастено, защото гостите стартираха по-уверено срещата и взеха първия гейм с 25:23

През втората част Нефтохимик продължи да диктува уверено събитията, а волейболистите на Добруджа бяха наляли гипса. Бургазлии спечелиха и втория гейм - 25:20 точки.

Нефтохимик се виждаше краен победител в мача, след като натрупа солиден аванс и в началото на 3-ия гейм. Нещо в главите на бургазлии обаче се обърка и те изведнъж буквално спряха да играят.

Домакините, водени вещо от своя треньор Мирослав Живков това и чакаха и разбиха плашливия съперник с 25:15. И това при положение, че резултатът вървеше 13:10 за Нефтохимик в същия гейм!!!

Логичното се случи и Добруджа пренесе положителните емоции и в четвъртата част. В нея "комбайнерите" затвориха гейма след 25:22 и така се стигна до решаващ тайбрек.

В него Добруджа взе перднина от 5:1 точки, но позволи Нефтохимик да я стопи напълно. Домакините дори изпуснаха 3 мачбола, а накрая плакаха заедно със своите фенове.

Утре от 18.00 часа ще се състои четвъртият мач от полуфиналната серия между тези съперници. Добруджа отново е домакин и се нуждае от победа, за да се клаира на финала. При успех на Нефтохимик - решаващият пети мач ще бъде в Бургас.