Арда оцеля и накара Монтана да трепери за финал в Суперлигата

Отборът на Арда (Кърджали) победи като домакин Монтана (Монтана) с 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:21 ) в третия мач между двата тима от полуфиналните плейофи в Суперлигата при мъжете. Така волейболистите от Кърджали оцеляха в сериите, в които се играе до три победи от пет мача , като с успеха си намалиха общия резултат на 1:2 победи.

Четвъртият мач между двата тима е утре, 27 март (неделя) от 18:00 ч в кърджалийската зала „Арпезос“

Над 1000 местни запалянковци подкрепяха своите, като изпълниха до край зала „Арпезос“.  Двубоят противопостави два страхотно мотивирани съперници, които се бореха със зъби и нокти за крайната победа пише bgvolleybal.com. В първите три гейма равностойността буквално взриви атмосферата в залата, като нервното напрежението доведе до много непредизвикани грешки и изпитание на устойчивостта от двете страни на мрежата.

Домакините, подкрепяни от своята вярна публика стартираха по-уверено, като започнаха да диктуват играта и поведоха с 16:9 и 18:13. В този момент гостите се вдигнаха на щурм, като намалиха пасива си до 18:20. кърджалийци удържаха минимална разлика до 24:22, но не успяха да затворят гейм, като Монтана спечели точката и доведе резултата до 23:24. В решителния момент обаче обстановката повлия, опитният състезател Тодор Богданов сгреши сервиса, като подари точката за съперника и Арда спечели първия гейм.

Оспорваната игра и продължи в пълна сила и във втората част, като този Монтана надделя в края след грешка на домакините. При идентична ситуация гостите водеха с 24:23, като бе отсъдена мрежа на кърджалийци и това даде точка за монтанчани, които записаха гейм в своя полза и изравниха резултата 1:1.

Кулминацията настъпи в третата част, в която борбата бе буквално точка за точка, а борбата излезе извън 25-тата точка. При равенството 22:22, състезателят на домакините Спас Байрев отбеляза ас, който даде предимство на Арда. Вторият му сервис доведе до контра, но неговите съотборници не можаха да я отиграят и кърджалийци пропуснаха страхотната възможност да затворят гейма, като Монтана изравни 24:24. В крайна сметка обаче след четири гейм бола домакините успяха да изтръгнат успеха с 28:26, като поведоха с 2:1 гейма.

Това явно повлия на монтанчани и в четвъртата част те паднаха духом. Волейболистите на Арда веднага се възползваха от ситуацията като поведоха с 15:9. Това бе достатъчна преднина, и въпреки, че впоследствие гостите се опитаха да се върнат в играта и изравниха до 18:18, домакините устояха на всички атаки и спечелиха крайната победа, като с това останаха в играта за полуфиналните плейофи.