Не е истина! Световната №1 бе в предверието на ада, но се завърна след неописуема драма

Невероятно, страхотно, космическо зрелище предложи мачът от трети кръг на Australian Open между световната №1 в тениса Симона Халеп и непоставената Лорън Дейвис. Американката направи двубоя на живота си и накара публиката на Централния корт "Род Лейвър Арина" да я аплодира дълго време след продължил близо 4 часа трилър. Румънската звезда пък мина през трудно описуеми мъки, но накрая с нечовешка воля оцеля и се класира за осминафиналите в Мелбърн след 4:6, 6:4 и 15:13. Тя спаси 3 поредни мачбола, за да вдигне после победоносно ръце.

Всички очакваха лесна победа за фаворитката Халеп. Не така обаче смяташе Лорън Дейвис. Тя стартира ударно и с чудесни бекхенди разби славещата се с уникална защита румънка. В крайна сметка американката спечели сета с късен пробив със 6:4 и пренесе напрежението в полето на именитата си опонентка.

Във втория сет Халеп се посъбуди и реализира ранен пробив, който после затвърди. Дейвис обаче реагира позитивно и върна пробива. Притиснатата до стената румънка се стегна и изравни сетовете след 6:4.

Голямата драма се случи в третата решителна част. Както е известно на Australian Open в последния сет няма тайбрек. Това доведе до много емоционални моменти. Халеп проби и сервираше за победата, но Дейвис оцеля с пробив. После Симона Халеп още два пъти пробиваше, но аутсайдерката демонстрираше здрави нерви и супер игра в критичните моменти, за да върне отново пробивите.

Трилърът в австралийската жега сякаш нямаше край, защото в един момент резултатът в третия сет бе 11:11 гейма, а игровото време над 3 часа. При 11:10 за Дейвис, тя пласира три чудесни удара и поведе с 40:0 при сервис на Халеп. По сензационен начин обаче румънката не се предаде и взе гейма. След него физиотерапевт бе повикат на корта, за да окаже помощ на Лорън Дейвис, която имаше проблем с пръстите на десния си крак, които бяха изприщени.

След принудителната пауза Симона Халеп и Лорън Дейвис бяха убити от умора. И двете накуцваха и изпитваха болки и се схващаха. Всеки гейм се завързваше и продължаваше доста време. Все пак Симона Халеп някакси намери верния път и затвори маратонския мач с 15:13 в третия сет.

Това е най-дългата среща в женския тенис от дълги години насам като изиграни сетове - бруталните 48. Халеп ще се изправи на осминафиналите срещу някоя измежду Ашли Барти и Наоми Осака. Ако изобщо може да ходи след този луд, луд мач.