Найден Найденов: Класата на Пиаченца си каза думата

Старши треньорът на българския първенец Марек Юнион Ивкони Найден Найденов прие спокойно поредното поражение на отбора в Шампионска лига.

Марек загуби с 0:3 от Пиаченца и вече е сигурно, че ще завърши на последно място в група А на най-силния европейски клубен турнир. Това беше четвърто поредно поражение за дупничани в Шампионска лига, като възпитаниците на Найден Найденов са и единственият отбор без спечелен гейм до момента.

Пиаченца, капитан на който е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, заема 2-о място в групата, като е с актив от 3 победи и само една загуба от лидера Тур, който не познава вкуса на поражението.

"Момчетата за пореден път видяха за какво става въпрос в Шампионска лига. В следващите дни ще гледаме и играчите трябва да си вземат поуки", коментира бившият селекционер на България пред БНТ след мача.

"Имахме шанс да вземем първия гейм и може би щеше да стане по-интересно, но класата на Пиаченца си каза думата", добави Найденов.