Най-скучният мач в Серия А

Болоня и Лацио изиграха един от най-скучните двубои в Серия А през настоящия сезон и завършиха 0:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А.

Болоня беше по-активният отбор през първото полувреме и може да съжалява, че не отбеляза гол. Първите две опасни ситуации бяха дело на Диаманти, който пробва рефлекса на Бериша, но вратарят внимавеше.

Реалната възможност за домакините дойде малко преди края на първата част, когато хубава атака завърши с прекрасна възможност пред Бианки, който с пета се опита да преодолее вратаря, но Бериша успя да се намеси – 0:0 на почивката.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха драстично, но по-активният отбор беше този на Лацио. Така се стигна до 70', в която Мирослав Клозе можеше да открие резултата, но от три метра стреля над вратата –невероятен пропуск на немския национал.

След това и Болоня имаше няколко добри възможности, но защитата в жълто внимаваше и не позволи големи опасности. Бианки 10 минути преди края можеше да донесе успеха, но стреля встрани от вратата – 0:0 и поделени точки.

Така Лацио събра 24 точки и се изкачи до 9-о място, но още утре може да бъде изместен. Болоня е с 16 на 16-о място, но в близост до зоната на изпадащите.