Най-после малко въздух за Милан

Отборът на Милан прекъсна негативната си серия от пет поредни мача без победа в Серия А, след като днес „росонерите“ спечелиха с 3:1 при гостуването на аутсайдера Катания в среща от 14-ия кръг на първенството.

Рикардо Монтоливо, Марио Балотели и Рикардо Кака бяха точни за Милан, докато Панагиотис Тахцидис изведе домакините напред в началото на срещата. Гръцкият футболист обаче получи директен червен картон половин час преди края, изритвайки грубо Марио Балотели.

Така Милан спечели за първи път от 19 октомври насам, когато „росонерите“ подчиниха с 1:0 Удинезе на своя „Сан Сиро“. За водения от Масимилиано Алегри състав това е едва четвърта победа от 14 изиграни мача, като по този начин Милан се изкачи сред първите десет в класирането с актив от 17 точки на сметката си. „Росонерите“ обаче ще изпаднат от Топ 10, ако Аталанта и Удинезе постигнат позитивни резултати в своите мачове. Катания остава твърдо на последното 20-о място с 9 точки на сметката си.

Марио Балотели очаквано оглави атаката на Милан, докато Рикардо Кака и Валтер Бирса действаха в близост до италианския национал. Рикардо Монтоливо, Антонио Ночерино и Найджъл Де Йонг пък стартираха в средната линия, докато Стефан Ел Шарави осъществи дългоочаквано завръщане в игра. Малкия Фараон се появи на терена през втората част, заменяйки Бирса.

Бившият нападател на Милан Макси Лопес стартира на върха на атаката на Катания, като и този път Танка трябваше да притеснява защитата на противниковия отбор.

Двубоят в Сицилия не стартира никак добре за гостите, които допуснаха попадение след само 13 минути игра. Удар на Лукас Кастро се оказа неспасяем за Габриел, след като рикошира в тялото на бранител на Милан и влетя в мрежата зад бразилския страж – 1:0.

„Росонерите“ обаче отговориха бързо на предизвикателството, като още в 19' миланският гранд възстанови равенството. Рикардо Монтоливо засече добро центриране на Урби Емануелсон и от въздуха прониза Мариано Андухар за 1:1.

В 32' претенциите за дузпа на домакините не бяха уважени, след като удар на Тахцидис срещна ръката на Марио Балотели. Малко преди почивката рефлексите на Габриел бяха тествани, а „кариоката“ се справи с удар на Монзон.

След почивката в Сицилия стана още по-интересно, като емоции за зрителите не липсваха.

В 55' Ролин блокира вероятно голов изстрел на Балотели, а пет минути по-късно таранът на гостите отново пропусна, този път стреляйки неточно с глава.

В 62' Супер Марио все пак се реваншира за пропуските си, извеждайки гостите напред в резултата. Милан получи правото да изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Катания, а ударът на Балотели в долния ляв ъгъл на вратата се оказа успешен – 1:2.

Две минути по-късно всичко сякаш приключи, след като сицилианците останаха и с човек по-малко на терена. Тахцидис получи директен червен картон от рефера Никола Рицоли, след като гръкът изрита по изключително груб начин Марио Балотели. Четири минути по-късно Супер Марио получи нов чудесен пас от Кака и стреля от добра позиция, но пращайки топката право във вратаря на домакините.

Въпреки, че останаха с десет души на терена, домакините осъществиха нещо като натиск в полето на Милан. Няколко атаки на сицилианците се оказаха опасни, но край на интригата бе сложен в 82'. Рикардо Кака проби по десния фланг на атаката и навлезе в пеналтерията на Катания, като от малък ъгъл заби топката под гредата за 1:3.