Най-паметните спортни мигове от миналата седмица

Изминалата седмица беше богата откъм важни и паметни спортни събития, които дълго ще се помнят от феновете. Предлагаме ви запечатани най-любопитните мигове от света на спорта, които ни накараха да спрем дъха си.

Вторник, 21 април, четвъртфинал реванш от Шампионска лига на „Алианц Арена“. Ще успее ли Байерн да заличи загубата с 1:3 от Порто в първия мач срещу „драконите“? Доста категоричен отговор бе даден от баварците, които още през първото полувреме водеха с 5:0, а в крайна сметка спечелиха с 6:1. Треньорът им Хосеп Гуардиола явно доста емоционално е преживял събитията преди почивката, защото рано-рано скъса панталона си...

4139699

Вторник, 21 април, четвъртфинал реванш от Шампионска лига на „Алианц Арена“. Томас Мюлер взима мегафона, за да поздрави феновете след разгрома с 6:1 над Порто.

4139692

Сряда, 22 април, Монако. За първи път от 12 години Ювентус се класира на полуфинал в Шампионска лига, след като устиска нулево равенство в реванша срещу Монако на Димитър Бербатов. За първи път от знаменития златен требъл на Интер през 2010 година пък Италия има представител в топ 4 на най-силния футболен турнир.

4139693

Сряда, 22 април, Мадрид. Хавиер Ернандес дочака звездния си миг с екипа на Реал Мадрид, разписвайки се в самия край за победата с 1:0 над градския съперник Атлетико, за да класира „белия балет“ на полуфинал и да прекрати серията от седем мача без победа над „дюшекчиите“.

4139700

Събота, 25 април, Белград. Феновете на Партизан знаят как да направят атмосфера за голямото сръбско дерби с Цървена звезда. Хиляди полицаи охраняваха улиците на столицата преди, по време и след мача, за да предотвратят евентуални сблъсъци между двете агитки.

4139691

Събота, 25 април, среща от 32-ия кръг на Серия А на стадион „Джузепе Меаца“. Интер си припомни за по-светлите времена с победа 2:1 в дербито срещу Рома. Бразилецът Ернанес отбеляза фантастичен гол за 1:0 в началото на двубоя и го отпразнува с ефектно салто.

4139697

Неделя, 26 април, мач от 34-ия кръг на английската Висша лига на „Гудисън парк“. Избраният за най-добър вратар в първенството Давид де Хеа е безпомощен за втори път в гостуването на Евертън, което „червените дяволи“ загубиха с 0:3 и се смъкнаха до четвърто място в класирането.

4139698

Неделя, 26 април, Лондон. Елиуд Кипчоге от Кения печели 35-тото издание на маратона в английската столица.

4139701

Неделя, 26 април, Лондон. Световната рекордьорка в женския маратон Паула Радклиф използва 35-ия Лондонски маратон за последното си професионално състезание. 41-годишната британка финишира с време, което щеше да ѝ позволи да се класира за Олимпийските игри в Рио де Жанейро.

4139695

Неделя, 26 април, Торино. Градското дерби между „биковете“ и Ювентус завърши с изненадваща за някои победа 2:1 за по-скромния от двата клуба. „Старата госпожа“ ще трябва да изчака отварянето на шампионското шампанско, а поражението в градското дерби със сигурност ще е най-неприятният момент в иначе великолепния сезон на Юве.

4139694

Неделя, 26 април, Лисабон. Феновете на Бенфика имаха повод за задоволство след дербито с Порто, въпреки че суперсблъсъкът на португалския футбол завърши 0:0. „Орлите“ запазват аванса си от три точки на върха пред градския си съперник четири кръга преди края на първенството.