Наполи завърши годината с разочарование

Наполи стигна само до равенство при гостуването си на Каляри в своя последен мач за 2013 година.

Неаполитанци дори изоставаха в резултата след попадение на Нене в 9-та минута, но изравни от дузпа чрез Игуаин в 19-та.

Така тимът на Рафаел Бенитес събра 36 точки преди паузата в италианския шампионат и пропусна да се изравни с Рома. "Вълците" са с две точки повече, а лидерът в Серия А Ювентус - с цели 7. Двата тима обаче все още не са изиграли своите двубои от кръга. Каляри остава на 11-та позиция с 20 пункта.

Двубоят започна по-добре за домакините, които вкараха гол чрез Нене още в 5-та минута, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак четири минути по-късно тимът от Сардиния ликуваше. Кристиан Маджо допусна грешка и предостави топката за Давиде Астори, който върна за Нене и бразилецът бе точен от около 10 метра.

В 19-та минута Горан Пандев бе съборен от Астори в наказателното поле и последва дузпа за Наполи. Зад топката застана Гонсало Игуаин и изравни - 1:1.

От тук до края на двубоя инициативата принадлежеше в ръцете на Наполи. Те контролираха повече топката и натискаха здраво своя съперник, но не успяваха да сътворят кой знае какви положения.

В 73-та минута играчите на Рафаел Бенитес все пак вкараха гол, но той бе отменен заради засада. Автор на попадението бе Кайехон, а засадата бе вдигната, тъй като според съдиите Горан Пандев, който беше зад отбраната на Каляри е играл с топката. Положението обаче бе изключително спорно.

До края на срещата Наполи имаше още няколко положения за гол, като най-чистото от тях бе на Дрийс Мертенс, но ударът на холандеца мина покрай гредата.