Наполи се пребори за успех срещу Удинезе

Наполи продължава да диша във врата на шампиона Ювентус, след като постигна трудна победа с 2:1 над Удинезе в мини-дербито на 7-ия кръг в Серия А.

Въпреки че дербито между Милан и Интер прикова повечето погледи на феновете на футбола на Апенините, стадион „Сан Паоло" отново беше наелектризиран в чест на играчите на Валтер Мацари.

Марек Хамшик откри резултата за Наполи в 30-ата минута, а Джампаоло Пинци възстанови равенството в 43-ата. Въпреки късното изравняване, домакините се оттеглиха на почивка с попадение аванс, благодарение на Горан Пандев, който се разписа в заключителните секунди на първата част.

Удинезе навлезе в мача след престижната победа с 3:2 над Ливърпул на „Анфийлд" в Лига Европа, докато неаполитанците по същото време бяха разгромени с 3:0 от ПСВ в Айндховен.

Въпреки кадровите си проблеми в защита с отсъствието на Паоло Канаваро, Наполи удържа на натиска на Антонио Ди Натале и компания и отново се залепи за Ювентус на първото място. Двата тима имат по 19 точки - с 4 повече от Лацио и Интер, които също се поздравиха с успех в този кръг.

Удинезе пък остава на 15-то място с 6 пункта, тъй като има само 2 успеха в Серия А през настоящата кампания. Фриуланите не можаха да запишат 4-та победа в последните си 8 гостувания на „Сан Паоло".

Домакините откриха резултата след невероятна атака, изградена от Единсон Кавани, който с пета изведе отдясно в пеналтерията Кристиан Маджо. Последва успоредно на голлинията центриране, което беше засечено в опразнената мрежа от Хамшик, за когото това бе 3-ти гол в Калчото.

Пандев направи голям пропуск в края на първото полувреме, когато получи отлично подаване от Кавани, а още в следващата си атака Удинезе изравни. Майкосуел сервира кълбото на Пинци, който стреля отлично по диагонала и не остави шансове на Морган Де Санктис - 1:1.

Само 120 секунди по-късно обаче Пандев се реваншира за пропуска си с решаващ гол - той получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, но се обърна и с мощен изстрел възстанови аванса на домакините - 2:1. Македонският национал се разписва за втори път през сезона в петия си мач за Наполи.

След почивката най-запомнящият се момент беше неуважения апел за дузпа на Майкосуел, който си изкара жълт картон за симулация, а треньорът на гостите Франческо Гуидолин бе изгонен за претенции към съдията.