Автогол в края реши спора между Атлетико и Малага

Автогол в 90-ата минута на Уелингтон донесе драматичната победа на Атлетико Мадрид над Малага с 2:1 в мини-дербито на Примера дивисион.

След този ценен успех „дюшекчиите" се изравниха по точки на върха с Барселона, който малко по-рано през деня бе стигнал до равенство 2:2 в супердербито „Ел Класико" с шампиона Реал Мадрид.

Колумбийският тигър Радамел Фалкао откри резултата още в 6-ата минута в полза на столичани, но половин час по-късно новото острие на андалусците Роке Санта Крус изравни. В 90-ата минута се стигна до ключовия момент в мача, когато Фалкао отново беше в прегръдките на своите съотборници, а стадион „Висенте Калдерон" ликуваше редом с любимците си.

Не стана ясно дали нападателят е пратил топката в мрежата или ставаше въпрос за автогол на Уелингтон, но бранителят на Малага беше в последствие записан като автор на попадението.

За втори път в рамките на 4 дни Атлетико достига до победата в последните секунди на срещата, след като фантастичният гол на Кристиан Родригес им донесе 3-те точки срещу Виктория Пилзен в Лига Европа.

Така Фалкао вероятно ще остане с 8 гола на сметката си и ще дели първото място в класирането при реализаторите с Кристиано Роналдо и Лео Меси.

Атлетико пък се изравни на върха с Барселона, като и двата тима имат по 19 точки, докато Малага остава трети в таблицата, но с 14 пункта, след като допусна първата си загуба в Ла Лига.

Фалкао откри резултата в 6-ата минута, след като получи подаване отляво на Емре и се пребори със защитник на гостите, за да засече топката с глава в мрежата почти от легнало положение - 1:0.

От идентична ситуация падна и изравнителното попадение на Санта Крус в 30-ата минута, след като Малага изгради атаката си по лявото крило, а последвалото центриране бе насочено в мрежата с глава от парагвайския нападател.

Въпреки напрегнатата обстановка в мача до края, Атлетико все пак се добра до победата, благодарение на статично положение пред дъгата на пеналтерията в 90-ата минута. След изпълнението му Кристиан Родригес се пребори във въздуха и насочи топката към средата на вратата, а Фалкао принуди Уелингтон да прати кълбото в собствената си мрежа - 2:1.