Наполи нашамари Пескара и дръпна на Милан

Наполи успя да се пречупи опашкаря Пескара и спечели визитата си на последния в класирането с 3:0, като по този начин се утвърди на второ място в класирането.

Възпитаниците на Валтер Мацари едва ли си правят илюзии, че още могат да се намесят в борбата за титлата, но с днешния успех поне си осигуриха комфортен аванс пред Милан на второто място.

Първото полувреме на „Стадио Адриатико" завърши без голове, но в 47-ата минута Гьокан Инлер откри резултата и най-накрая проби защитния вал на „делфините".

Горан Пандев пък оформи крайното 2:0 в 58-ата минута, за да подпечата победата на неаполитанците.

Наполи вече има 69 точки и изостава с 8 от Ювентус, но вече има цели 10 повече от третия Милан. И „Старата госпожа", и „росонерите" още не са изиграли мачовете си от 34-ия кръг в Серия А.

Пескара цял сезон не може да остави впечатление, че заслужава да се намира в елита на италианския футбол. „Делфините" имат 22 точки и заемат твърдо 20-ата позиция в таблицата, като 10 ги делят от спасителното 17-то място, окупирано към момента от Сиена.

Пескара се намираше в позитивно настроение след бойкото равенство 1:1 с финалиста за Купата на Италия Рома, като през първото полувреме срещу Наполи скромният тим също удържаше нулево реми.

Лоренцо Инзине отбеляза попадение преди почивката, което беше отменено заради засада, като все пак футболистът демонстрира уважение към бившия си тим и не се зарадва.

В отсъствието на наказаните Единсон Кавани и Валон Бехрами именно Инзине изведе нападението на Наполи, но нямаше късмета да стигне до редовен гол във вратата на ветерана Иван Пелицоли.

Инлер откри резултата с мощен изстрел по тревата от 20 метра, но топката рикошира в крак на бранител и това я направи неспасяема за стража на Пескара - 0:1.

Миналият полусезон Инлер също порази мрежата на този противник с фантастичен изстрел от далечна дистанция, който вдъхнови разгрома с 5:1 на „Сан Паоло".

Горан Пандев покачи резултата на 0:2 в 58-ата минута, а след кратък домакински натиск Наполи стигна до трето попадение чрез хубава контраатака.

Блерим Джемайли отново получи топката в обсега си и я изстреля моментално с фамозен шут от границата на наказателното поле, който не остави никакви шансове на Пелицоли - 0:3.