Наполи матира Сампдория за девет минути

Отборът на Наполи се доближи на две точки зад втория в Серия А Рома, след като днес воденият от Рафаел Бенитес състав спечели с 2:0 домакинството си на Сампдория в мач от 18-ия кръг на първенството.

И двата гола за "адзурите" бяха дело на белгиеца Дрийс Мертенс, който се разписа на два пъти за само девет минути игра.

Гостите от Генуа отговориха с удар в гредата на резервата Никола Поци, но отборът на Синиша Михайлович така и не успя да достигне до поне едно попадение в двубоя.

Така Наполи записа 12-а победа от началото на сезона и събра актив от 39 точки - само с две по-малко от втория Рома. Снощи "джалоросите" претърпяха поражение с 0:3 при визитата си на шампиона Ювентус, който е убедителен лидер с 49 пункта. Сампдория остава на едва 14-а позиция с 18 точки.

Първата част на "Стадио Сан Паоло" премина без попадения, въпреки, че на няколко пъти футболистите на Наполи бяха близо до целта. Гонсало Игуаин водеше атаката на домакините, а Дрийс Мертенс, Хосе Кайехон и Лоренцо Инсине помахага на аржентинеца.

След почивката обаче всичко си дойде по местата. В 53' Дрийс Мертенс разпечата вратата на Ангело Да Коща след асистенция на Игуаин, а само девет минути по-късно отново белгиецът се разписа за 2:0 и удвои.

В последствие Сампдория можеше да се върне в мача, но удар на Никола Поци срещна не една, а две греди зад Рафаел.

Gaol Mertens - Napoli 2-0 Sampdoria - 05-01...by beingoal

Gaol Mertens - Napoli 1-0 Sampdoria - 05-01...by beingoal